Kombi Arıza Kodları
Kombi Arıza Kodları

Kombi Arıza Kodları

Kombi Arıza Kodları

Sayfanın tamamında Airfel – Alarko – Ariston – Auer – Baymak – Beretta – Buderus – Bosch – Daikin – Daylux – Demirdöküm – Etna – Falke – E.C.A – İmmergas – Protherm – Vaillant – Viessmann – Termoteknik Kombi arıza ve hata kodu açıklamalarını okuyabilirsiniz

Airfel Kombi Arıza Kodları

Yazımızda Airfel Kombi E1 – E2 – E3 – E4 – E6 – E7 – LP – HL – AF – Hb – Fr – FP Arıza ve Hata kodu açıklamalarını ve çözümlerini bulabilirsiniz.

Airfel Kombi E1 Hata Kodu

Alev arızası

Airfel E1 Kodu: Ateşleme hatasi Kombiye gaz gelmediğinde veya herhangi bir nedenden dolayi yanmanin olmadiği durumda anakart bu hatayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri

Yetkili servise başvurunuz. 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Airfel Kombi E2 Hata Kodu

Airfel E2 Kodu : Aşırı ısınma Limit termostat devrede aşırı ısınma hatası

Kalorifer gidiş suyunun 100°C olduğu veya aştiği durumlarda limit termostat emniyet açisindan devreye girerek kombiyi kapatir ve bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri

• Aşiri isinma arizasi durumunda kombi reset yapilir ve tekrar çaliştirilmasi sağlanır.
• Bu ariza sik sik meydana geliyorsa mutlaka yetkili servise başvurunuz.

Airfel Kombi E3 Hata Kodu

Airfel E3 Kodu Yanmış gaz çıkışı arızası – Fan ya da Prosestat arızası

Kombinin baca sisteminde veya prosestat elemaninda bir sorun oluştuğunda güvenliği sağlamak amaci ile anakart bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri:
Kombi baca sisteminde problem olabilir mutlaka yetkili servise başvurunuz.

Airfel Kombi E4 Hata Kodu

Airfel E4 Kodu : Isıtma devresi su basıncı yetersizdir – Düşük Su Basıncı Hatası

Kalorifer tesisatindaki suyun basinci min. 0,5 barin altina düşmüş ise anakart bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir. Manometre basincini kontrol ediniz. Eğer su basinci düşük ise (1 barin altinda) kombiyi kapatarak su doldurma vanasini açarak kombinin manometre su basinci 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su doldurma işlemi bittikten sonra su doldurma vanasini mutlaka kapatiniz. MANOME TRE 1.5 bar su basinci olmalidir

0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Airfel Kombi E6 Hata Kodu

Airfel E6 Kodu : Su devresini kullanın NTC sensörü arızası – Kombi NTC arızası

Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC sensorunun ariza yapmasi veya kisa devre oluşmasi sonucu anakart bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri:

Yetkili servise başvurunuz

Airfel Kombi E7 Hata Kodu

Airfel E7 Kodu : Isıtma suyu devresi NTC sensörü arızası – Kullanım suyu NTC hatası

Kullanim suyu çıkış borusu üzerinde bulunan NTC sensorunun ariza yapmasi veya kisa devre oluşmasi sonucu anakart bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri

Yetkili servise başvurunuz

NOT: Lütfen diğer ariza kodlari için yetkili servisi arayiniz Hata 3 kez tekrarlaniyorsa reset işlemine devam etmeden yetkili servise başvurunuz.0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Airfel Digifel Kombi Arıza Kodları

Yazımızda Airfel Digifel Kombi LP – HL – AF – Hb – Fr – FP arıza ve hata kodu anlamlarını ve açılımlarını bulabilirsiniz…

Airfel Digifel kombi arıza kodlarıoldukça basit anlaşılır şekildedir. Örneğin: Airfel Digifelcihazınız LP kodu veriyor ise su basıncı düşüktür anlamı taşımaktadır.

Airfel Digifel Kombi LP Hata Kodu

Airfel Kombi LP Hatası : Düşük su basıncı hatası Ekranda böyle bir hata kodu belirdiği zaman kombinin suyu az demektir. Yani bu durumda cihaza su basmanız gerekmektedir. Su basıncı 1 barın altındadır ve bu değeri 1,5 bara çıkarmanız gerekmektedir. İşlemi doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Digifel Duo kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve sol alt kısımda bulunan bar göstergesi 1,5 olana kadar kombiye su basmalısınız. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme olmazsa eğer kalorifer düğmesinin solundaki “R” harfindeki kırmızı butona 3 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Airfel Digifel Kombi HL Hata Kodu

Airfel Kombi HL Hatası : Aşırı ısınma hatası Kalorifer gidiş suyunun 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Bu durumda limit termostat cihazı emniyete alır ve aşırı sıcaklıktan korur. Cihaz bu sebeple arızaya geçer. Bu durumda cihazın susuz çalışmadığından emin olmalısınız. Yani bar değeri düşük ise su basmalısınız. Birkaç kez de resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunun düzelmediği durumlarda Airfel Servisi yardımı almalısınız. Cihazınızda; pompa sıkışıklığı, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme gibi durumlar söz konusu olabilir. Net tespit için mutlaka uzmanı tarafından yerinde görülmesi gerekir.

Airfel Digifel Kombi AF Hata Kodu

Airfel Kombi AF Hatası : Prosestat arızası (Hava akışı)

Baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestatın yanı sıra; anakart ya da fan arızası da olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Net tespitin yapılması ve soruna müdahale edilmesi açısından uzman yardımı almalısınız. 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Airfel Digifel Kombi Hb Hata Kodu

Airfel Kombi LP Hatası :Kalorifer ntc hatası (Sensör)

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu nedenle de uzman yardımı alın.


Airfel Digifel Kombi db Hata Kodu

Airfel Kombi db Hatası : Kullanım suyu ntc hatası (Sensör)

Kullanım suyu çıkış borusu üstünde yer alan sıcak su ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.
O1 Kodu: Gaz valfi modülasyon bobini hatası

Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj ve akım gelmediğinde ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda çalışmayacak yani ateşleme yapmayacaktır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken şey servis yardımı almaktır. Net parça tespiti ve çözümü için işi uzmanına bırakmanız gerekmektedir.

Airfel Digifel Kombi Fr Kodu

Airfel Kombi Fr Hatası : Donma

Kalorifer sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu gösterir. Bu durumda Digifel Duo model kombideki su boşaltılmalıdır. Sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalıdır. Gaz vanası kapatılarak ana eşanjördeki ısı 5°C olana kadar beklenilmelidir. Bu işlemleri konusunda uzman teknisyen yapabilir. Uygulama sonrasında parçalarda sorun var ise tespit edilir ve ona göre gereken müdahale yapılır.

Airfel Digifel Kombi FP Kodu

Airfel Kombi FP Hatası :Fabrika ayarları bozuk.

Yetkili servise başvurunuz.

0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Alarko Kombi Arıza Kodları

Alarko Seradens kombi arıza kodları

Alarko Seradens E01 kodu göstergede sürekli yanıyor.

Kombideki gaz vanasının ve gaz sayacının açık olduğundan ve şehir şebekesinden gaz geldiğinden (veya LPG/Propan kullanımında, depoda gaz olduğundan) emin olun.

Kumanda panelindeki 1 no’lu düğmeyi kullanarak kombiyi kapatın sonra tekrar açın.

Göstergedeki hata kodu kaybolunca kombi tekrar çalışacaktır.

Problem devam ederse servis merkezini arayınız.

Alarko Seradens E02

Limit Termostatı Hatası : Aşırı ısınma hararet arızası ( petek vanalarını kontrol edin – kombi altındaki vanaların açık olduğunu kontrol edin – herşey normal ise servisi arayınız.)

Alarko Seradens E03

Baca Gazı Termostatı Hatası ( atık gaz atılamıyor fan motorunda ya da fan motorunu çalıştıran anakartta problem var)

Alarko Seradens H2O

Su Basıncı Düşük ( cihaza su ekleyin)

Alarko Seradens E05

ısıtma Sensörü Hatası ( sensörlerde okuma hatası servisi arayınız 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Alarko Seradens E06

Kullanım Sıcak Suyu Sensörü Hatası (sıcak su NTC si arızalı değişimi için servisi arayın 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Alarko Seradens E16

Fan Arızası (fan devrinde problem var servisi arayın)

Alarko Seradens E22

Parametre Programlama Gereksinimi (servis ile iletişime geçin)

Alarko Seradens E35

Alev Algılama Hatası (gaz vanalarını kontorol edin. Ocak yanmıyorsa gazınız kesik ocak yanıyorsa gaz valfinde ya da gaza komut veren ana kartta arıza var sorunun giderilmesi için servis kaydı oluşturun 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Alarko Serena kombi arıza kodları

E01 Arıza Kodu : Kombinin Ateşleme İşlemini Gerçekleştiremediğini Belirten Koddur. Bu Durumda Cihazdan Verim Alınması Söz Konusu Olamaz. Kombiye Gazın Gelip Gelmediğini Kontrol Ediniz. Eğer Gaz Girişi Var İse Kombiye Birkaç Defa Olmak Şartı İle Reset Atınız. Resetten Sonrada Düzelmez İse Gaz Armatürün De, İyonlarda, Elektrotlarda Veya Kartta Sorun Olabilir. Alarko Serena Servisi Tarafından Müdahale Gerekir.

Serena Kombi Kodlari, Serena Ariza Kodlarinin Anlamlari

Serena Kombi Hata Kodlari

E02 Arıza Kodu : Cihazda Limit Termostat Denilen Bir Parça Mevcuttur. Bu Parça Cihaz Aşırı Isındığı Zamanlarda Devreye Girip Kombiye Olası Zararlardan Korumaktadır. Eğer Kombi De Böyle Bir Arıza Kodu Meydana Gelir İse Limit Termostatının Hasar Gördüğünü Anlayabiliriz. Konuyla Alakalı Olarak Servis Çağırmanız Gerekir.

H20 Arıza Kodu : Kombi İçerisinde Ki Su Basıncının Bittiğini Ve Bu Sebeple De Cihazın Çalışmadığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Kod Göstergede Belirdiği Anda Kombiye 1 İle 2 Arasına Kadar Su Basmanız Gerekmektedir. Sonrasında Cihaz Eski Verimine Geri Dönecektir.

E05 Arıza Kodu : Tesisat Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Arıza Kodudur. Tüketici Kaloriferleri Isıtmada Problem Yaşayabilir. Servis Tarafından Sensörün Değişimi Gerekir. Bu Sensör Yüzeysel Sensör Olarak Da Bilinmektedir.

E06 Arıza Kodu : Kombi Sıcak Su Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Koddur. Bu Esnada Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Veya Sıcak Su Bir Süre Akar Bir Süre Akmaz. Alarko Servisi’ni Çağırıp Kombiye Müdahale Ettiriniz. 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

E14 Arıza Kodu : Baca Tıkalı Olabilir Yahut Baca Bağlantılarında Gevşeme Meydana Gelmiş Olabilir. Bu Tip Durumlar Da Kombi Bu Arıza Kodunu Verir. Servis Tarafından Müdahale Gereklidir.

E22 Arıza Kodu : Cihazın Parametre Ayarında Bozukluk Meydana Gelmiş. Bu Sebeple De Cihaz Eski Çalışma Sistemini Sürdüremez. Servis Tarafından Parametre Ayarlarının Yapılması Gerekir.

E35 Arıza Kodu : Kombi Ateşleme İşlemini Yapıyor Ama Alev Almadığından Dolayı Geri Sönüyor Ve Verim Sağlamıyor. Gazla Alakalı Arıza Meydana Gelmiş Olabilir. Alarko Kombi Servisi’ni Çağırınız 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Alarko Trendy kombi arıza kodları

80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Cihaz Kendini Kullanıma Kapatmış Durumda. Bu Sebeple De Kombi Ateşleme Yaparken Alev Almadığından Dolayı Verim Sağlıyor. Alarko Trendy Servisi’ni Aramanız Gerekir.

Trendy Kombi Hata Kodlari, Trendy Ariza Kodlarinin Anlamlari

Trendy Kombi Ariza Kodlari

80 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin İçinde Mevcut Olan Isı En Yükseğe Ulaştığından Dolayı Kombi İşlevlerini Geçici Olarak Kilitlemiş Demektir. Cihaza Reset Atınız. Bir Süre Müdahale Etmeyiniz. Düzelmesini Bekleyiniz. Düzelmiyor İse Servis Çağırınız.

80 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Cihazın Bacasının Çekimin De Problem Yaşandığını Belirleyen Hata Bildirimleridir. Acil Olarak Kombi Bacasını Kontrol Ettirmeniz Gerekmektedir.

60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin Hava Akım Sorunu Mevcut. Fanın Da Arıza Meydana Gelmiş Veya Baca Çekim Gücünü Kaybetmiş Olabilir. Teknik Servis’ten Yardım Almanız Gereken Bir Durumdur. 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

70 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin İçerisin De Ki Su Basıncı Düşük. Kombiye Su Basıldığı Takdir De Sorun Çözümlenecektir. Standart Su Bar Ayarı 1,5 Bardır.

50 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin Sıcak Su Akıtmasın Da Ki Etmen Olan Parçasın Da Hasar Meydana Gelmiş Durumda. Tüketici Sıcak Suyu Almakta Zorluk Çekebilir Veya Sıcak Su Hiç Akmayabilir. Sensör Değişirse Sorun Çözümlenir.

40 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin İçerisin De Petekleri Isıtmaya Yarayan Sensör Bulunmaktadır. Eğer Kombi De Bu 40 Ledi Yanıp Sönüyor İse Bu Sensör De Arıza Var Demektir. Cihazın Derecesi Yükseltilse De Petekler Isınmayabilir. Servis Çağırmanız Gerekir. 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Alarko Trendy-D kombi arıza kodları

F5 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Hava Akımın Da Arıza Meydana Geldiği Belirten Koddur. Hava Prosestatı Arızalı Veya Baca Çekimi Yetersiz Olabilir. Servis Çağırınız.

F4 + Reset + İng Anahtarı Arıza Kodu : Cihaz Ateşlemeye Geçiyor Fakat Alev Almadığı İçin Çalışmıyor. Gazla İlgili Sorun Meydana Gelmiş Veya Gaz Grubu, İyonizasyon Yahut Kart Arızalı Olabilir. Alarko Servis İle Görüşmeniz Gerekir.

Trendy-D Kombi Kodlari, Trendy-D Hata Kodlari

Trendy-D Hata Kodlarinin Anlamlari

F4 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombi Ateşleme İşleminden Sonra Alevlemesi Sahte Oluyor. Bu Durumda Da Cihazın Verim Sağlaması Mümkün Olamaz. Sorunun Tespit Edilmesi İçin Servis Çağırmanız Gereken Durum Söz Konusudur.

F3 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Peteklere Sıcaklık Gitmesini Sağlayan Sensör De Arıza Meydana Gelmiş. Bu Şekilde Kullanıcının Petekleri Isınmayabilir. Sensör Değişir İse Cihaz Da Eski Verimini Sağlayabilir. Alarko Trendy-D Servisi’ni Çağırınız. 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

F2 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombiden Sıcak Su Gelmesin De Baş Gösteren Parçalardan Biri Olan Ntc Sensörün De Arıza Meydana Gelmiş. Bu Şekilde Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Servis Tarafından Sensör Değişimi Gerekir. 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

F1 + Reset + İng Anahtarı Kodu : Kombiler De Aşırı Isınma Sorunu Olduğu Zamanlar Da İçerisin De Bulunan Limit Termostat Devreye Girerek Kombinin Zarar Görmesini Engeller. Eğer Ekranda Böyle Bir Kod Beliriyor İse Bu Sensör Görevini Yapamıyor Demektir. Cihaza Reset Atınız. Şayet Düzelmez İse Servis İle Görüşüp Sorunun Çözümü Hakkında Bilgi Alınız.

F0 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Cihazın Suyunun Azaldığını Veya Bittiğini Gösteren Arıza Kodudur. Kombinin Su Basıncı Düştüğü Zamanlar Da Cihaz Bu Arıza Kodunu Verir. Basıncı 1 İle 2 Arasına Getirip Kombinin Eski Çalışmasına Devam Etmesini Sağlayabilirsiniz. Eğer Su Basıncı Standart Seviye De İse Su Dolaşımında Arıza Meydana Gelmiştir. Alarko Kombi Servisi’ni Arayınız.

Ariston Kombi Arıza Kodları

Ariston Kombi 101, 103, 104, 105, 107, 106, 110, 112, 114, 116, 1P1 – 1P2 – 1P3 arıza ve hata kodu açıklamalrını sırası ile yazımızda okuyabilirsiniz…

Ariston Kombi 101 hatası

Ariston Kombi 101 Arıza Kodu

Ariston kombide 101 arıza kodu kombideki suyun aşırı ısınarak hararet yaptığını açıklayan arıza kodudur. 101 arızasının anlamı kombi peteklere göndereceği ısıttığı suyu mekanik bir arızdan veya petek tesisatında oluşan hatalardan dolayı tesisata gönderememesi ve içindeki suyu kaynatmasıdır.

Ariston 101 arıza kodunun çözümü için kullanıcın yapacağı tek şey cihaza reset atmak ve petek vanalarını kontrol etmektir. Eğer sorun reset ile giderilemiyorsa hiçbir müdahalede bulunmadan kombi teknik servisinin kontrol etmesi gereklidir.

Ariston kombi servisi 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

101 hatasının sebebi bakım esnasında veya bakım yapılmayan kombilerin petek dönüş vanasında bulunan filtrenin temizlenmemesinden dolayı da olabilir…

Ariston kombide 101 arızasının oluşmasının sebepleri şunlardır;

 • Cihaz içinde oluşan alev gerektiğinden ve standartların üzerinde yanması; gaz valfinin görevini tam olarak yerine getirememesinden dolayı cihazı standartların üzerinde yakması ve fazla ısınan suyu yeterli zamanda peteklere iletilememesinden dolayı f1 hata kodunu görebilirsiniz.
 • Petek tesisatında tıkanıklık ve temizlenmeye gereksinim olması; bu durumda ariston kombide 101 hatası oluşur. Servisimizden petek temizliği için randevu alınız.
 • Petek vanalarının kapalı olması; petek vanalarının açık konumda olduğuna emin olun. Petek dönüş tesisatındaki yani peteklerin alt vanalarından biri veya bir kaçı kapalı konumda ise ariston kombi 101 hatasından çıkmaz.
 • Sirkülasyon pompasının çalışmaması arızalanması; bu durum kısa sürede olsa çalışmayan kombilerde sıklıkla meydana gelen durumdur. Çalışmayan sirkülasyon pompası içinde bulunan balçıklı veya tortulu suyun zamanla pompa kanadını kitlenmesi ve ilk çalışmada gelen enerji ile motor sargılarının yanmasını ariston kombide 101 hata kodunun meydana gelmesine sebep olur. Bu durumda gerekli ise tesisat temizlenir ve sirkülasyon pompası değiştirilir veya tamir edilir.
 • Ana kartın sirkülasyon pompasına enerji göndermemesi; elektriksel bir hatadır ve ana kartın ya tamir olması gereklidir ya da değişmesi gereklidir.
 • Zaman kullanma şekli ve yoğunluğuna bağlı olarak ısı sensörlerinin özelliklerini yitirmesi;
 • Petek filtresinin tıkalı olması; bu durumda cihazın periyodik bakımı yapılmalı
 • Cihazın bakım zamanın gelmiş olması…

Ariston Kombi 103 hatası – Sirkülasyon hatası ya da su eksik .(Resetleyiniz)

Ariston Kombi 104 hatası – Sirkülasyon hatası ya da su eksik .(Resetleyiniz)

Ariston Kombi 105 hatası – Sirkülasyon hatası ya da su eksik .(Resetleyiniz)

Ariston Kombi 106 hatası – Sirkülasyon hatası ya da su eksik .(Resetleyiniz)

Ariston Kombi 107 hatası – Sirkülasyon hatası ya da su eksik .(Resetleyiniz)

Ariston Kombi 110 – Isıtma çıkış sensoru acık ve ya kısa devre (NTC değişimi için servisi arayınız 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Ariston Kombi 112 – Isıtma dönüş sensorunde acık ve ya kısa devre (NTC değişimi için servisi arayınız 0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Ariston Kombi 114 – Dış sensor acık ve ya kısa devre (fan motorunu çalıştığını ana karta ileten hava akış sensörü değişimi için servisi arayınız)

Ariston Kombi 116 – Yerden ısıtma termostatı acık

Ariston Kombi 1P1 – 1P2 – 1P3 – Sirkülasyon yok aşırı ısınma hatası ya da cihazda su yok su ekleyiniz.

0532 135 03 99 - 0507 856 37 69

Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak Kombi E01, E02, EO3, EO4, E05, E06, E10, E25, E26, E35, E80, E96, E98, E99, E125, E133, E156, E193 hata ve arıza kodu açıklamalarını sırası ile okuyabilirsiniz.

Baymak kombi E01 hatası

Baymak Kombide E01 Arıza Kodu

Gaz Beslemesi – Blokajı Arızası

Baymak Kombide E01 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Baymak Kombide e01 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide e01 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Baymak e01 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Baymak Kombi servisi 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69

Baymak Kombide e01 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Baymak Kombide e01 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi e01 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

Baymak Kombi E02 Hatası

Baymak Kombi E02 Arıza Kodu

Emniyet Termostat Sensoru Arızası

Baymak Kombide E02 Arıza Kodu

Baymak eco Kombide E02 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E02 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Baymak E02 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Baymak Kombi Servisi 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69

Baymak E02 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Baymak Kombide E02 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı e02 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda baymak Kombide e02 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse baymak Kombi e02 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını baymak Kombide e02 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Baymak Kombi E03 Hatası

Baca Termostat Sensoru / Baca Basınç Sensoru Arızası Baymak Kombide E03 Arıza Kodu

Baymak Kombide E03 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı Kombi e03 Arıza Koduna Geçer.

Kombiden eo3 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz….

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan baymak Kombilerde e03 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur e03. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir…

Baymak Kombide e03 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

E03 Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan baymak Kombilerde e03 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve Kombiden F5 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz…

0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69

Baymak Kombi E04 Kodu

Baymak kombilerin Baxi Luna alt modellerinde meydana gelen bu arıza kodu gaz sisteminde meydana gelen sorundur.Böyle bir durumda mutlaka kombi servisi çağırmalısınız.Çağrı merkezimizin 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69 numaralarını arayarak bilgi ve hizmet alabilirsiz…

Baymak kombi E05 hatası

Isıtma Devresi Ntc Sensor Arızası

Cihazın Kalorifer Sensöründe Sorun Olduğunda Ekranda Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Peteklerinizle Alakalı Isınmama Sorunu Yaşarsınız. Durum Kalorifer Sensoru İle Alakalı Olabilir. Bu Yüzden De Arıza Tespiti Ve Müdahalesi İçin Dolcevita Servisi Aramalısınız. 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69

Baymak kombi E06 hatası

Kullanım Suyu Devresi Ntc Sensor Arızası

Baymak Kombi E06 Arıza Kodunun Anlamı

Sıcak Su Sensörü Arızalanmış Ve Baymak Servisi Tarafından Değiştirilmesi Gereklidir.

Size En Yakın Baymak Servisini Öğrenmek İçin;

0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69

Baymak Kombide E06 Arıza Sinyali Yandığında Cihazınız Sıcak Suyu Isıtmayacaktır. Bu Sinyalin Anlamı Musluklara İletilen Suyun Sıcaklığını Ayarlayan Sensörün Değer Kaybederek Ana Karta Sağlıklı Sinyal Gönderememesinden Dolayı Meydana Gelir. Cihaz Isıtılan Suyun Derecesini Ölçemeyeceğinden Dolayı Kendini E06 Arızasında Gerekli Parçanın Değişimine Kadar Arızadan Çıkartmaz.

Baymak Kombinin E06 Arızasını Vermesinde En Büyük Etken Kireçli Sudur. Cihazın Isıttığı Su Direk Olarak Bu Sensörün Üzerinden Geçer Ve Kombi Senserörden Aldığı Değerlere Göre Alev Boyunu Ayarlayarak Suyu Belli Derece Tutar.

Baymak kombi E10 hatası

Düşük Su Basıncı

Kombide Su Basınç Göstergesinin 0,7 Barın Altında Olduğunu Yani Kombinin Suyunun Azaldığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Kombinin Altında Bulunan Doldurma Musluğunu Açmalı Kombiye 1,5 Bara Gelene Kadar Su Basmalısınız. Sonrasında Dolcevita Kombi Çalışacaktır.

Baymak kombi E25 hatası

Maximum Sıcaklık Uyarısı

Baymak Kombide E25 Arıza Kodu

Baymak Kombide E25 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E25 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Baymak E25 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Baymak Kombi Servisi 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69

Baymak E25 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Baymak Kombide E25 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı E25 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda baymak Kombide E25 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse baymak Kombi E25 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını baymak Kombide E25 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Baymak kombi E26 hatası

Maximum Sıcaklık Uyarısı

Baymak Kombide E26 Arıza Kodu

Baymak Kombide E26 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. E26 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Baymak E26 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Baymak Kombi Servisi 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69

Baymak E26 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Baymak Kombide E26 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı E26 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda baymak Kombide E26 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse baymak Kombi E26 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını baymak Kombide E26 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Baymak kombi E35 hatası

Alev Oluşumu Arızası

Baymak Kombide E35 Arıza Kodu

Baymak Kombide E35 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Baymak Kombide e35 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide e35 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Baymak e35 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Baymak Kombi servisi 0532 135 03 99 veya 0507 856 37 69

Baymak Kombide e35 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama aç

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014